Su Arıtma Filtresi Nedir? Ne İşe Yararlar?

Yazar Tarih 27 Temmuz 2015

Su Arıtma Filtresi Nedir? Ne İşe Yararlar?

Su Arıtma Filtresi Nedir? Ne İşe Yararlar?

Evlerimizin musluklarından belediyelerimizin sağladığı ihtiyaçlarımızı giderebilmemiz için akan kullanma sularımız sizlerinde bildiği üzere sadece kullanma suyu olarak temin edilmektedir. Bu sularımız ile banyoda, lavaboda ve temizlikte kullanabileceğimiz bir sudur.Su arıtma filtresi bunların önüne geçer ve temiz su alırsınız.

İçme suyumuz için gerekli olan tek şey filtrasyon sistemi olmalıdır. Filtrasyon sistemi 1800lü yıllarda Almanya’nın Köln şehrinde sularda arsenik bulunması üzerine büyük araştırmalar sonucu o zaman ki sanayileşme ve teknoloji en son gücünü kullanarak filtre üretmek için başlangıç verilmişti. Çünkü kimyasal bir tepkiye yine bir kimyasal etkiyle karşı konulamayacağını iyi biliyorlardı.

Bunun için devasa filtrasyon sistemleri üretildi. Arsenik problemi ise “angstron” gözeneğe sahip ayrıştırma özelliğine sahip bir filtre sayesinde çözülebildi. Ve o günden sonra teknoloji ile birlikte içme suyu problemi son bulmuştur. Şimdi ise bu problem tüm Dünya’da içme suyu sıkıntısı olarak devam etmektedir.

Evlerimizde şebeke suyunu yani kullanma sularımızı bizde yine filtrasyon sistemi ile içme suyu ihtiyacımıza çözüm bulacağız.

Su arıtma filtresi ne işe yarıyormuş gelen birlikte bir göz atalım.

Birinci su arıtma filtresi : Sediment 5 Micron Filtre

Yine şebeke suyumuz da bulunan fabrikasyon ve tarımsal, kimyasal gazal kokuları sudan temizleyerek suyun kokusuz bir hale gelmesinde yardımcı olmuştur. Bu su arıtma filtresi de en gerekli ve temel filtredir.

İkinci su arıtma filtresi : G.A.C Karbon Filtre

Yine şebeke suyumuz da bulunan fabrikasyon ve tarımsal, kimyasal gazal kokuları sudan temizleyerek suyun kokusuz bir hale gelmesinde yardımcı olmuştur. Bu su arıtma filtresi de en gerekli ve temel filtredir.

Üçüncü su arıtma filtresi: Blok Karbon Filtre

Şebeke suyunda bulunan ve şebeke sularında temizlik için kullanılan fakat ayarlamaları düzensiz olduğundan dolayı aksi şekilde sularımızı yine kullanılamaz hale getiren kloru temizleyerek klordan da arıtılmış hale dönüştürür. Bu sistemlerden geçen su ise kokusuz, tortusuz,kireçsiz ve klorsuz bir su haline dönüştürüp kullanma suyu halini almış bulunmaktadır. Bu su arıtma filtresi en temel filtrelerdendir.

Dördüncü su arıtma filtresi: Membran Filtre

Üçüncü filtreden çıkan su bu filtreye girer. Bu filtrenin adı ise membran filtredir. membran filtre 8 angstron gözeneğine sahip olup ayrıştırma özelliğine sahiptir. kimya ve fizik te kullanılan, h2o olarak bilinen su haline dönüştürüp suda bulunan ve diğer 3 filtreden geçebilen gözle görülmeyen daha küçük anti bakteriyel zararlı su h2o moleküllerini yok ederek suyu en saf ; temiz hale dönüştürmektedir.Membran filtreden çıkan su 12 litrelik su depo hacmine sahip olan, içme suyu depolama tankına boşaltarak depolar. Depoda bekleyen su her zaman içmeye ve kullanmaya hazır bir şekilde beklemektedir. Bekleme ile bozulmaz çünkü anti bakteriyel hiç bir zararlı bakteri bulunmamaktadır.

Beşinci su arıtma filtresi: Post Karbon Filtre

Depoda bekleyen suyu kullanmak istediğimizde hindistan cevizi içeriği sayesinde suya tatlımsı bir tat vererek suyun içim özelliğini ve doyurucu özelliği vermektedir.

Altıncı su arıtma filtresi: Mineral Filtre

Tamamen yine doğal olarak doğadan ve insanların yoğun bulunmadığı doğa da bulunabilen mineral taşları ile herhangi bir kimyasal işlem görmeden doğallığı ile korunarak filtre şeklinde oval cam halinde filtre haline getirilmiştir. Mineral filtre, suya mineral kattığından dolayı çocuklar ve yaşlı insanlar içinde rahatça tüketilebilmektedirler. Günümüzde su arıtma cihazları arasında en kaliteli ve son sistem ürün olarak tanınıp bilinirliği tüm ülke tarafından tercih edilmektedir.

Su Arıtma Filtresi Nedir? Ne İşe Yararlar? konusu hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0530 320 06 66
0212 438 43 99

Su Arıtma Filtresi Nedir? Ne İşe Yararlar?

Bir Cevap Yazın